Co się liczy dla młodych – konta bankowe dla mlodzieży.

Konta bankowe dla młodzieży to coraz popularniejsza usługa na rynku finansowym. Już nie tylko nastolatkowie, ale i dzieci posiadają swoje konta osobiste ( choć ci ostatni w formie subkont do rachunków rodziców). Na co zwracają uwagę nastoletni klienci baków i ich rodzice przy wyborze konta?
Sytuacja finansowa nastolatków nie jest stabilna, więc nie ma co liczyć na stałe wpływy. Poza tym wpływy te z reguły nie są wysokie, są to bowiem kieszonkowe od rodziców, czy stypendia. Dlatego posiadanie rachunku bankowego i wykonywanie podstawowych operacji musi być darmowe. Dlatego otwarcie konta i jego prowadzenie, aby było atrakcyjne dla młodych musi być bezpłatne. Ponadto wykonywanie przelewów i wybieranie pieniędzy z bankomatu musi być darmowe.
To co jednak z perspektywy młodego użytkownika najważniejsze – musi być dostępne dostęp on –line. Atrakcyjna aplikacja mobilna i opcja kontrolowania swoich wydatków przez internet jest bardzo istotnym kryterium dla młodych ludzi.
Na rynku istnieje wiele ofert skierowanych do najmłodszych klientów. Większość z nich spełnia opisane powyżej warunki. Podstawowa różnica między nimi to granica wieku, do którego kontr jest darmowe. Na to powinni zwrócić uwagę szczególnie studenci.