Konto dla najmłodszych

Jak bezpiecznie wysłać dziecko na wakacyjny obóz czy półkolonię? Dobrze jest wyposażyć je w kartę płatniczą zamiast gotówki. Dzięki temu możemy być spokojni, że nasza pociecha nie zgubi gotówki, po drugie możemy weryfikować wydatki. W jaki sposób?
Obecnie tylko jedne bank na rynku umożliwia założenie konta dzieciom poniżej 13 roku życia. Kont młodzieżowych jest wiele, jednak gdy chodzi o najmłodszych to do dyspozycji pozostaje bank PKO. Otworzenie konta dziecku jest darmowe, jednak wymagane jest otworzenie rachunku przez rodzica/ opiekuna. Z poziomu tego właśnie konta możliwe jest zarządzanie kontem dziecka.
Konto Juniora w PKO umożliwia darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne. Do konta wydawana jest pre-paidowa karta Visa Junior, które nie są typowymi kartami debetowymi. Otóż pozwalają tylko na dokonywanie płatności za pomocą karty i nie można nimi wykonać żadnych innych operacji. Środki na koncie dziecka są ustalane na podstawie zasileń z konta rodzica, przy czym nie są wymagane stale zasilenia.
Ciekawa opcją jest mobilny serwis, do którego mają dostęp właściciele konta – dzieci. Jednak wszystkie operacje, jakie nasza pociecha chce wykonać muszą być potwierdzone przez opiekuna.
Korzystanie z bankomatów PKO jest darmowe, w przypadku pozostałych pobierana jest opłata.