Konto firmowe – jak wybrać?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, które który bank oferuje najlepsze konta dla firm. Niestety z wielu propozycji na rynku nie można wskazać tego najlepszego. Wszystko bowiem zależy od potrzeb i profilu działalności. Podstawowym kryterium jest fakt czy firma prowadzi interesy z kontrahentami z zagranicy. Jeśli tak, to podstawową kwestią powinien być koszt obsługi transferów walutowych i opłaty za przewalutowanie.
Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest koszt podstawnych operacji finansowych, jakie dokonuje się na firmowym rachunku. Wiele z banków oferuje darmowe przelewy, przelewy natychmiastowe, polecenia zapłaty czy zlecenia stałe. Te wszystkie operacje są najczęściej realizowane z firmowych rachunków, dlatego warto na tę kwestię zwrócić szczególną uwagę. Niektóre banki oferują ograniczoną ilość darmowych transferów. Przelewy na konta ZUS-u czy urzędu skarbowego to priorytet dla przedsiębiorców. Dobrze, aby i te transfery nic nie kosztowały.
Bank przyjazdy przedsiębiorcom to bank mobilny. Dobrze sprawdzić czy wszelkie operacje można wykonywać zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale. Nie zawsze darmowe konto jest najtańsze. Dlatego to kryterium nie powinno być dla przedsiębiorców podstawą wyboru banku i konta firmowego.