Konto za 0 zł – czy istnieje?

0 złotych – tyle powinna wynosić suma wszystkich opłat za prowadzenie konta osobistego. Czy na rynku usług finansowych jest bank, który może zaproponować swoim klientom takie warunki? Niestety nie. Choć jest kilka ofert bliskich ideałowi, to niektóre operacje wykonywane na kontach osobistych podlegają opłacie. Na szczęście wile podstawnych usług, jak przelewy czy wybieranie środków z bankomatów jest bezpłatne.
Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając konto osobiste? Przede wszystkim opłata za prowadzenie konta. Rzecz jasna powinna być zwolniona z opłat. Wiele banków oferuje darmowe konto, inne pozwalają zaniechać opłatę pod warunkiem wypełnienia warunków promocji, na przykład comiesięcznego wpływy odkreślonej sumy pieniędzy ( np. 1000 zł w M Banku) lub wykonania określonej ilości przelewów. Poza wspomnianymi przelewami i korzystanie z bankomatów najczęściej zwolnione z opłaty jest korzystanie z karty płatniczej. W niektórych przypadkach to całkowity darmowy standard, w niektórych bankach opłaty unikniemy, gdy wykonamy płatności na odpowiednią sumę.
Do najczęstszych oplat w topowych ofertach nalezą przelewy zagraniczne, wybieranie pieniędzy z bankomatów poza granicami Polski lub wykonywanie przelewów natychmiastowych.